wtorek, 16 kwietnia 2013

Wiosenne kanapki biedronki

Wiosenne kanapki biedronki
Na przywitanie upragnionej wiosny proponuję wiosenne kanapki biedronki. Przyroda zaczyna się nam coraz śmielej budzić do życia. Pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, trawa zaczyna nabierać świeżego zielonego koloru i coraz częściej spotkać można obudzone po zimie biedronki. I mimo tego, że jest to jeden z gatunków chrząszcza, to biedronki zwane też bożymi krówkami wywołują w naszej świadomości sympatię i uśmiech, co często przecież się nie zdarza w przypadku innych owadów tego gatunku. Boże krówki to także inspiracja dla poetów jak chociażby ks. Jana Twardowskiego. Tak pięknie pisał o biedronkach :) Dlaczego więc nie mogłyby być inspiracją w kuchni? A oto wiosenne kanapki biedronki, nie tylko dla dzieci:

Składniki:
  • kilka kromek chleba blaszkowego wieloziarnistego
  • kilka plastrów wędliny *
  • kilka małych, podłużnych pomidorów
  • gałązka pietruszki
  • kilka czarnych oliwek
Wykonanie:
Kromki chleba przekrawamy na skos, aby uzyskać trójkąty. Okrągłą foremką wycinamy w polędwicy kółka takiej wielkości, aby mieściły się na chlebowych trójkątach. Pomidory przekrawamy na pół, a następnie nacinamy na 3/4 ich długości. Oliwki kroimy w poprzek na pół i znów na połówki. Część oliwek kroimy w bardzo drobną kostkę na przyszłe biedronkowe kropki. Na trójkąty z chleba nakładamy okrągłe plastry polędwicy i następnie zabieramy się za układani biedronek. Rozkładamy nacięte i lekko rozchylone połówki pomidorów, układamy czarne oliwki i na pomidorze kropki. Dekorujemy listkami pietruszki. Nie jest to może danie, które codziennie będziemy serwować rodzinie na śniadanie, ale raz z jakiejś miłej okazji czemu nie :)
* Ja użyłam polędwicy sopockiej, ale równie dobrze może to być zupełnie inna wędlina, ser żółty, czy też łosoś w plastrach.
Inspiracją dla mnie były zdjęcia znalezione na zagranicznych stronach.
Drukuj...

4 komentarze:

posmakujto! pisze...

Śliczne kanapeczki! :)

Izaa pisze...

jejku jakie sliczne na pewno by sie podobały mojej corci

Kuchnia Na Obcasach pisze...

Śliczne te kanaeczkiireoeng

Unknown pisze...

W tego typu kanapkach można przemycic wiele składników odżywczych których nasze dzieci nie lubią, a są bardzo pożywne i przede wszystkim zdrowe. Prawdziwe delikatesy - internetowe przepisy moga jednak urozmaicic przepis nawet dla malego dziecka i byc wychowawcze ;]

Najpopularniejsze w tym miesiącu