środa, 28 października 2009

Ojej, jakie to smaczniutkie, czy mogę dostać przepis?

Zawsze lubiłam gotować. Pamiętam jak na uniwersytecie, na którym studiowałam, razem z koleżankami z akademika przyrządzałyśmy różne smaczniutkie dania i sałatki. Już wtedy stosowałam własne wymyślone lub przerobione przepisy i nieskromnie powiem, że cieszyły się one dużym powodzeniem. Przepisy zbierała moja Mama, zbierałam i ja - zapisywałam wszystko na karteczkach, w zeszytach i notesach, tak gromadziłam swoje własne archiwum receptur kulinarnych, z którego do dziś korzystam. Przyznam, że czasami odgrzebuję w nim coś zapomnianego przez lata i cieszę się poznając stary smak od nowa, wspominając przy tym okoliczności, w których kosztowałam go pierwszy raz.

Przez ostatnie lata mam ważnych recenzentów kulinarnych - męża, u którego odpowiedź "może być" oznacza pełną akceptację smaku, no ale mężowie już tak mają :) oraz moje dzieci: niejadka i malucha, których nie łatwo zadowolić. Coraz częściej też dzielę się moimi przepisami ze znajomymi i sąsiadami, poczęstowanymi wcześniej przyrządzonym przeze mnie daniem, sałatką, deserem lub ciastem. "Ojej, jakie to smaczniutkie, czy mogę dostać przepis?" - takich słów miło słuchać każdej pasjonatce gotowania.

Niedawno mąż zaproponował mi, że zamiast dawać przepisy na karteluszkach, pomoże założyć mi własnego bloga, na którym będę mogła dzielić się nimi z całym światem. Trochę się bałam, że nie dam rady i że nikt nie będzie chciał tego czytać, przecież tyle już jest serwisów kulinarnych z tysiącami przepisów w Internecie. Dałam się w końcu namówić zaciekawiona tym nowym dla mnie, ale przyznam, że podniecającym sposobem dzielenia się swoją wiedzą i przemyśleniami z nieznanymi mi ludźmi, jakim jest blogowanie.

Zaczynam więc i liczę na Waszą ciekawość i wyrozumiałość na początku tej mojej nowej blogowej drogi. Postaram się wszystkich zadowolić nie tylko smaczniutkimi i prostymi potrawami, ale i innymi podpowiedziami na temat sprawdzonych metod radzenia sobie w kuchni, z wymagającym mężem i dzieciakami niejadkami. Wszystkie opinie w komentarzach po wypróbowaniu moich przepisów i rad będą mile widziane. Zapraszam także do grona "obserwujących" - to taka własna blogowa grupa znajomych.

To tyle wstępu i zaproszenia, a już niebawem umieszczę wpis z pierwszym przepisem, to będzie naprawdę smaczniutkie - polecam.

Brak komentarzy:

Najpopularniejsze w tym miesiącu